UPS MODÜLER

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER • Yüksek Performanslı Modüler 3-Fazlı Güç Koruması • 2080 kVA’ya kadar Ölçeklenebilir • Veri Merkezleri ve Kritik Uygulamalar için %96’ya varan Yüksek Verim
Yüksek Yoğunluklu Veri Mekezleri için Ölçeklenebilir Modüler Tasarım
 
• PM ölçeklendirilebilir ve yedeklenebilir yüksek performanslı, Çift Çevrim Online Modüler UPS
sistemidir. Günümüzün yüksek yoğunluklu veri merkezlerinin ve kritik iş uygulamalarının iş
sürekliliği ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmıştır.
• Modüler tasarımı ve N+X paralel yedekleme teknolojisini bir arada sunar. Modüller yedekleme
ya da güç artırımı amacıyla paralellenebilir.
• Her bir UPS kabininde 520kVA’ya kadar olmak üzere, UPS kabinleri paralel konfigürasyonla
2080kVA’ya kadar bir sistem oluşturabilir.
 
 
Dağıtılmıs Paralel Mimari
 
PM Serisi Dağıtılmış (Merkezi Olmayan) Paralel Mimarisi ile Modüler bir yapıya sahiptir.
  • 10-15-20-25-30-40kVA olmak üzere altı farklı kapasitede 3U standard yüksekliğe sahip güç modülü mevcuttur.
  • UPS modülü tek nokta hatalarını (SPOF-Single Points of Failure) en aza indirgemek için donanımsal ve yazılımsal elemanlara sahiptir.
  • Her modül; ayrı işlemci birimi, ayrı izleme ekranı ve ayrı statik bypass birimlerini içinde barındırır.
  • Dağıtılmış Paralel Mimari tek nokta hatalarını ve onarım süresini (MTTR – Meantime to repair) en aza indirir. Yüksek iş sürekliliği sağlar.
  • Güvenli Değiştirilebilir Modüller (Safe Swap Concept) yük kesintisiz bir şekilde beslenmeye devam ederken modül ekleme, çıkarma veya değiştirme işlemine olanak verir.
Standart Özellikler Çıkış Güç Faktörü: 0.9 (Opsiyonel 1.0) Geniş Giriş Voltaj Aralığı: 208-478VAC Hot Swap-Eş Zamanlı, Hızlı Bakım (UPS & Akü) Bakım Bypass 4 Kabinete kadar Parallelleme Ortak Akü Akıllı Şarj-Şarj Akımı Akü Kapasitesine göre düzenlenebilir Yüksek Şarj Kapasitesi (6A/10A) Orta veya Küçük Güç Dağıtım Sistemi Seçilebilir Akü Voltajı ±216VDC/±228VDC/±240VDC (32/34/36/38/40 adet) Gelişmiş Haberleşme Özellikleri RS232 (USB) RS485 Haberleşme Arayüzü SNMP Kart (Opsiyonel) Relay Kartı (Opsiyonel) Merkeki İzleme Modulü Her Modülde 5″ LCD Ekran
 
Akü Modüllerinde Hot-Swap Özelliği
Hot-Swap kolay ve hızlı pil değiştirme özelliği ile akü değişim esnasında bile korumalı yüklere kesintisiz güç sağlanılabilir.
-Her akü modülü 18 adet 7Ah/9Ah akü içerir
-Yükseklik sadece 3U
-UPS üzerine monte edilmesi yeterlidir
 
 
Yüksek Verimlilik ve Düşük Toplam Sahip Olma Maliyeti
 
PM Serisi, tam yükte %95,5’e ulaşan yüksek verim değeriyle,
– Daha az elektrik tüketilmesine yardımcı olur
– UPS girişinden daha düşük seviyede akım çekilmesi sağlanır
– Altyapı için gerekli olan malzemelerden de tasarruf edilir.
• Yüksek Giriş Faktörü (0,99) sayesinden şebekeden çekilen Reaktif Güç (kVAR) minimize edilir ve kullanıcılar yüksek güçlerde Reaktif Güç için belirli bir parasal bedel ödemekten kurtulup, tasarruf sağlar.
• Düşük THDi, (Toplam Harmonik Bozunumu), güç kayıplarını ve gerilim düşümlerini azaltır. Bu durumda akım kapasitesi daha düşük olan kabloların ve sigortaların kullanılması mümkün olur. Düşük giriş akım harmoniğine sahip UPS’ler kullanıcı için enerji tasarrufu sağlar ve şebeke kirliliğini de büyük ölçüde azaltır.
 
Erişilebilirlik
Modüllerin her birine UPS kabinin ön tarafından kolayca erişilebilir. Bu sayede servis ve bakım işlemleri daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.
N+X Paralel Yedekleme
 
PM serisi UPS, N+X dikey paralel yedekleme tasarımına uygun olması sebebiyle, son kullanıcı yükün önemine göre farklı paralel yedekleme seçenekleri ayarlayabilir. Paralel yedekleme modüllerinin sayısı ikiden fazla ise, sistemin iş sürekliliğinin %99,999 olmasını ve MTBF 15.000.000 saatten fazla olup, her türlü kritik yükün güvenilirlilik gereksinimini sağlar. Paralel yedekleme ayarları LCD’den ayarlanabilmektedir. Yük, ayarlı değerleri aştığında, UPS alarm sinyali verecektir.